Dětský den na ragbyovém hřišti na Podvinném mlýně

Blíží se prázdniny a mnozí z vás přemýšlí, jak dětem smysluplně vyplnit volný čas v příštím školním roce.
Rugby club Sparta Praha na Podvinném mlýně pořádá na přelomu léta několik akcí, kde je možné si nezávazně vyzkoušet, není-li právě ragby to pravé.
Proč právě ragby? Protože je to hra pro každého. Protože ragby buduje hodnoty jako čest, smysl pro fair play, vede k odpovědnosti za sebe i za ostatní. Ragby je sport, který rozvíjí všechny pohybové schopnosti i dovednosti. Ano, ragby je ve své vrcholné podobě opravdu tvrdý sport. Protože se ale jedná o hru, tak by měla být především zábavná a bezpečná. Nejmenší hráči mají pravidla upravená tak, aby se vše učili postupně. Na začátku jejich sportovního života dbáme hlavně na všeobecný pohybový rozvoj spíš než na výsledky za každou cenu.
V neděli 2.června dopoledne vás rádi uvítáme u nás na hřišti na Dětském dnu.
Kromě nezbytného skákacího hradu bude pro vás připraven i Gringos Barber, jak si dnes říkají holiči.
Hlavní náplní ovšem bude možnost si v přátelské prostředí vyzkoušet ragbyové dovednosti- běh se změnou směru (sidestep), kop šišatým míčem na branku (háčko), oklamání obrany a podobně. K dispozici budou všechny možné pomůcky k nácviku kontaktu s protihráčem (naražeče, válce, tackle ringy).
Samozřejmostí je připravené občerstvení v naší klubovně.
Další vhodnou příležitostí jsou sportovně laděné příměstské kempy, které pořádáme druhý a třetí červencový týden a jsou otevřeny všem, nejen členům klubu. Během těchto dnů k nám naopak zavítají spřátelení trenéři jiných sportů. Děti si mohou vyzkoušet např. americký fotbal (Prague Black Panthers), softball (Joudrs a Fun&play) nebo ultimate frisbee (létající talíře). Uprostřed týdne vyrážíme na prohlídku pražské Zoo. Stravování je zajištěno v restauraci Park Podviňák v těsné blízkosti areálu.
Pro více informací se obraťte na hlavního trenéra mládeže Petra Štěpánka petr.stepanek@rcsparta.cz, tel 724973857 nebo www.spartarugby.cz.
Těšíme se na vás.

Co s volným časem? - Zkus ragby!