Třetí tematický meeting URBACT III: Procure v Albacete

loga

Do španělského městečka Albacete v region Castellón de la Mancha se ve dnech 13. 12. - 14. 12. 2016 opět sešli zástupci z 10 evropských zemí, aby diskutovali nastartování místních ekonomik pomocí nových metod v oblasti zadávání veřejných zakázek jako část projektu URBACT III: Procure, který je financován evropským fondem ERDF. Jednalo se o třetí oficiální meeting po úspěšném schválení přihlášky. Každé setkání bylo naplánováno k různým tématům týkajících se veřejných zakázek a tak se tento meeting zaměřil na inovace v zadávací dokumentaci výběrových řízení.

Témata meetingů byla identifikována v únoru v britském Prestonu na kick-off meetingu tohtoto projektu. Téma k diskusi v Albacete (Being innovative about procurement - social criteria) se točilo okolo sociálních kritérií, tedy podmínek pro výběr nejlepšího uchazeče, které budou mít kromě ušetření veřejných výdajů i pozitivní sociální dopady. Nová legislativa ČR umožňuje lehkou kreativitu pro zadavatele při tvorbě zadávací dokumentace, nicméně jsme zjistili, že Česká republika v mnohých aspektech za zeměmi některých partnerů (např.: Španělska, Velké Británie) zaostává. Ve dvou pracovních dnech měli partneři se možnost od sebe učit, získávat nové poznatky a plnit různé úkoly, které si dávaly za cíl podnítit implementaci sociálních kritérií v zemích každého partnera. Všichni partneři opět sepsali výstupy a scénáře, dle kterých se budou řídit do příštího meetingu. Návštěva byla proložena exkurzí do místní výrobny kapesních nožů. Následující setkání partnerů proběhne 21. - 22. března v chorvatském městečku Koprivnica.

Třetí tematický meeting URBACT III: Procure v Albacete