Prosecký podzim 2022: VIVALDI GALA

Letos již po třinácté máte možnost navštívit Prosecký podzim, který se koná pod záštitou starosty MČ Praha 9 Tomáše Portlíka v neděli 11. září 2022 od 14 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Odpolední program Proseckého podzimu je od 14 do 18 hodin tradičně věnován dětem.

14.30 Magda Malá zpívá dětem

15.30 Michal Nesvadba – To nejlepší od Michala
Představení je plné překvapení a legrace, nechybí dárky,samolepicí barevné pásky,legrační playbacky a hudební koláže. Popletené, poučné i groteskní představení, plné Michalových nápadů a zlepšováků.

17.00 Tanec s pohádkovou Elzou - Zuzana Galašová
Škola tance pro všechny představí své lektory tanečních kroužků pro děti a lektory tanečního klubu, který na Proseku funguje již více než 6let. Těšit se můžete na tanec s pohádkovou Elzou a taneční vystoupení. Tanec pro všechny z.s.

Kromě dětské zóny se skákacími atrakcemi mohou návštěvníci v parku Přátelství využít pestrou nabídku volnočasových a sportovních aktivit organizací a klubů z Prahy 9, Divadla Gong, Domu dětí a mládeže Praha 9, Kulturního a rodinného centra Knoflík, Ráje poníků, organizace Tanec pro všechny…

Součástí programu Proseckého podzimu bude i balónková show, kterou vysočanská radnice slíbila novým občánkům Prahy 9, když je v době proticovidových opatření musela místo slavnostního vítání přijmout jen formálně.

Hvězdou večera bude Jaroslav Svěcený.
V 19 hodin začne v parku Přátelství koncert vynikajícího houslisty Jaroslava Svěceného a komorního orchestru Virtuosi Pragenses. Zazní světově proslulá hudba Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha a Fritze Kreislera. Těšit se můžete např. na Vivaldiho Čtvero ročních období v podání houslí nejlepších italských mistrů 18.století.

Jaroslav Svěcený je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů, proslulý popularizátor houslové hry. Jeho koncertní turné a festivalová vystoupení obdivovali posluchači v celé Evropě, USA, Mexiku, Chile, Rusku, Maroku, Indonésii, Indii, Thajsku a řadě dalších zemí. Natočil 44 CD a DVD s díly světových a českých autorů. Mnohé z nich byly oceněny jako zlaté i platinové.

Komorní orchestr VIRTUOSI PRAGENSES
založil v roce 1970 přední český houslový virtuóz a dirigent Libor Hlaváček. Členové tohoto vysoce renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritika na jejich hře nejvíce oceňuje muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb.

OHŇOSTROJ bude tečkou za letošním Proseckým podzimem v 20.30 hodin.

Partner projektu MČ Praha 9: Kolektory Praha a.s.

Vstup zdarma.

titulka