Sepekov

Rekreační středisko MČ Praha 9 Farka – Sepekov

Rekreační středisko MČ Praha 9 Farka, se nachází zhruba 2 km za obcí  Sepekov.

Z Prahy po silnici I. třídy č. 19  směr Tábor – Milevsko, dále směr Opařany, po levé straně silnice je Hotýlek  Mlýn Maděrovka, po pravé straně zastávka autobusu , za zastávkou  vpravo odbočka na lesní cestu a dále podle směrovek U Farků.

Do Sepekova lze docestovat také vlakem po železniční trati 201 Tábor- Písek- Ražice.

Rekreační středisko Farka- Sepekov se nachází v lesích u rybníka Tovaryš o výměře  15 ha. Dominantou rekreačního střediska je nově zrekonstruovaná budova bývalého mlýna. Mlýn nabízí devět 2,3 a 4 lůžkových pokojů o celkové kapacitě 25 lůžek k ubytování rekreantů, je zde zázemí správce RS, společenská místnost , kuchyň a sociální zařízení společné pro celé rekreační středisko. Další možnost ubytování je v 11 chatách, které jsou 5- ti lůžkové, každá chatička je vybavena kuchyňskou linkou ,včetně základního vybavení, je zde WC a  umyvadlo se studenou vodou. Celková kapacita chatek je 55 lůžek.

Součástí objektu je dětský bazén,  volejbalové hřiště, dětské hřiště s hracími prvky, pingpongové stoly a k potřebám rekreantů zde slouží i přilehlá pláž u rybníka a možnost zapůjčení sportovního náčiní, lodičky a šlapadla u správce RS. K večernímu venkovnímu posezení slouží krbovna s přilehlým zahradním grilem a ohništěm.

Sepekov  se nachází v malebném prostředí jižní části středočeské pahorkatiny. Obec má přibližně 1 400 obyvatel, je zde barokní kostel, obchody, služby a restaurace.Obec je obklopena zemědělskou půdou a lesy v nadmořské výšce od 420 do 475 m. Nejvyšším místem je zalesněný vrch Chlum - 534 m nad mořem. Obec je typicky vesnického charakteru bez místního průmyslu.

Rekreační středisko Farka Sepekov se nachází uprostřed lesů , v okolí je mnoho říček, rybníků a historických památek , které nabízejí ideální místa pro turistiku, cyklistiku a odpočinek jak pro rodinnou rekreaci tak příjemné chvilky strávené ve dvou nebo s přáteli. Co se týká historických památek za zmínku stojí zámek Orlík, královský hrad Zvíkov, zámek Bechyně, kde se nachází i Hasičské muzeum, zřícenina hradu Dobronice, husitské město Tábor, město Písek…apod.

MČ Praha 9 pro rekreanty z řad svých zaměstnanců zahajuje letní sezonu v rekreačním středisku Farka- Sepekov v měsíci červnu, kdy větší procento rekreantů tvoří mladé rodiny s dětmi, v měsících červenec, srpen se jedná spíše o rodinnou rekreaci všech věkových kategorií a v měsíci záři, kdy lesy skýtají velké množství hub, patří k oblíbenému a opakovaně vyhledávanému termínu  rekreace té starší generace. Rekreace končí v měsíci říjnu.

Rekreační středisko Sepekov je mezi zaměstnanci i ostatními návštěvníky velmi oblíbené a vždy se sem rádi vracejí.

Vedoucí

Přejít na všechny kontakty tohoto odboru/oddělení

Úřad městské části Praha 9 je otevřen všem občanům a jeho úřední hodiny se dělí podle agendy k vyřízení.
Zobrazit všechny hodiny úřadu