Jestřabí

Rekreační zařízení MČ Praha 9 Jestřabí v Krkonoších

Obec Jestřabí v Krkonoších se nachází v kopcovitém terénu od horské říčky Jizerky až téměř k vrcholu Kobyly ( 897m). V posledních letech se stává stále více vyhledávaným místem pro turisty, kteří sem jezdí nejen za čerstvým horským  vzduchem, ale i za klidem a pohodou malé horské vísky.

Rekreační středisko MČ Praha 9 se nachází v atraktivní lokalitě západních Krkonoš asi 10 km severozápadně od Jilemnice, směrem na vesničku Poniklou , z Poniklé přímo do Jestřabí v Krkonoších. Chata se nachází pod úrovní hlavní silnice v blízkosti penzionu Koniklec.

Chata nabízí možnost ubytování ve čtyř a pěti lůžkových pokojích s celkovou kapacitou 29 lůžek.Dále lze využít prostory  společenské místnosti , 2 kompletně zařízené kuchyně, sociální zařízení.  V suterénu chaty se nachází vinárna s výčepním zařízením, hernou se stolním fotbálkem a saunou. V letních měsících lze k venkovnímu posezení využít terasu,gril,  pingpongový stůl a u správce RS je možnost zapůjčení kol.

V zimních měsících lze využít lyžařský vlek Na stráňce, který patří k rekreačnímu zařízení a jeho zřizovatelem je MČ Praha 9 .  Dále je možnost vyžití v zimních sportech v asi 2 km vzdáleném Ski areálu Aldrov, který svým návštěvníkům nabízí 1 km dlouhou upravovanou sjezdovku se čtyřsedačkovou lanovkou známou jako Prezidentský expres.Další ski areál v blízkosti rekreačního střediska je areál Vurmovka, Janova hora, Smržovka apod. Na své si přijdou i příznivci bílé stopy, pro které je připraveno několik kilometrů upravených běžeckých tratí Roudnice-Jestřabí-Rezek-Dvoračky-Horní Mísečky. V letních měsících je tato lokalita  vyhledávána hlavně  turisty a cyklisty.

Vedoucí

Přejít na všechny kontakty tohoto odboru/oddělení

Úřad městské části Praha 9 je otevřen všem občanům a jeho úřední hodiny se dělí podle agendy k vyřízení.
Zobrazit všechny hodiny úřadu