Odběrové místo pro testování na Covid 19 - nutná REZERVACE termínu

COVID-19 - Poliklinika Prosek - odběrové místo- pouze po předchozí rezervaci

Pro aktuální informace sledujte stránky přímo odběrové laboratoře LLG

Městská část Praha 9 ve spolupráci se zdravotníky umožňuje nepřetržitě již od dubna 2020 testování na covid-19. Odběrový stan stojí u Polikliniky Prosek v Lovosické ulici 440.

Odběrové místo na Proseku v současnosti provozují Laboratoře lékařské genetiky (LLG). Od 18. ledna 2021 změnily specifikaci a ceny u PCR a antigenních testů na onemocnění COVID-19 pro samoplátce. Parametry testů nově lépe odpovídají požadavkům osob, které se zde nechávají testovat a jsou v souladu s novým cenovým předpisem Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Lidé si mohou nově zvolit takový typ testu, který co nejlépe odpovídá jejich požadavkům. U některých služeb došlo rovněž k cenovému zvýhodnění,“ uvedla ke změnám ředitelka LLG Eva Koblížková.

Dvě varianty PCR testů

PCR TEST BASIC

(1 550 Kč)

Klient obdrží výsledek testu do zákonné lhůty 48 hodin prostřednictvím SMS s odkazem na zabezpečený link pro vyzvednutí laboratorní zprávy. K tomuto lze navíc přímo na místě dokoupit za 250 Kč certifikát o bezinfekčnosti podle požadavků Ministerstva zdravotnictví ČR potřebný pro vycestování do zahraničí.

PCR TEST STANDARD

(1800 Kč)

Klient obdrží výsledek testu do zákonné lhůty 48 hodin prostřednictvím SMS s odkazem na zabezpečený link pro vyzvednutí laboratorní zprávy. V rámci ceny je již zahrnutý i certifikát o bezinfekčnosti podle požadavků Ministerstva zdravotnictví ČR potřebný pro vycestování do zahraničí, který klient obdrží přímo na místě.

Sleva po občany MČ Praha 9 na PCR testy

Na odběrovém místě u Polikliniky Prosek je občanům městské části Praha 9 (po předložení průkazu totožnosti) poskytnuta hned na místě sleva 150 Kč a výsledná cena u PCR BASIC tak je 1400 Kč a u PCR STANDARD 1650 Kč.

Dvě varianty antigenních testů

Antigenní TEST BASIC

(350 Kč)

Klient obdrží výsledek testu přímo na odběrovém místě zhruba do 15 minut současně s potvrzením od ministerstva zdravotnictví. K tomuto testu lze navíc přímo na místě dokoupit za 250 Kč certifikát o bezinfekčnosti podle požadavků Ministerstva zdravotnictví ČR potřebný pro vycestování do zahraničí.

Antigenní TEST STANDARD

(600 Kč)

Klient obdrží výsledek testu přímo na odběrovém místě zhruba do 15 minut současně s potvrzením od ministerstva zdravotnictví. V rámci ceny je již zahrnutý i certifikát o bezinfekčnosti podle požadavků Ministerstva zdravotnictví ČR potřebný pro vycestování do zahraničí, který klient obdrží přímo na místě.

Antigenní testy zdarma

Od 16. prosince 2020 dosud probíhá dobrovolné antigenní testování lidí, kteří mají zdravotní pojištění v ČR. Na odběrovém místě předloží průkaz pojištěnce nebo náhradní doklad. Testovat se mohou nechat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 5 dní. Vyšetření se neprovádí u osob, u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.

Preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění by se měli obrátit na svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5.-7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Vaše dotazy na INFOLINCE COVID-19 (+420) 607 400 401,

případně na e-mailové adrese covid@genetikapardubice.cz.

REZERVACE

Otevírací doba odběrového místa na poliklinice Prosek pro PCR testy, Rapid testy, atd.

• Pondělí          8–12 hod.
  • Úterý              8-12 hod.
  • Středa            8-12 hod.
  • Čtvrtek          11-15 hod.

Otevírací doba odběrového místa na poliklinice Prosek pro ANTIGENNÍ testy

Tyto časy jsou vyhrazeny pouze pro antigenní vyšetření, a to z důvodů přísných opatření ze strany MZČR.

• Pondělí               12.00 -16.00
  • Úterý                   12.00 -16.00
  • Středa                 12.00 -16.00
  • Čtvrtek                8.00 – 12.00

Na odběrové místo je nutné se předem objednat na konkrétní den a čas. Proklik na rezervační systém pro objednání na odběrové místo na Poliklinice Prosek (Lovosická 440, 190 00 Praha 9) najdou zájemci na adrese https://www.genetikapardubice.cz/poliklinika-prosek nebo si lze rezervovat termín odběru přímo přes odkaz https://llg-prosek.reservio.com.