Informace o bezdrátovém internetu

Městská část Praha 9 se v roce 2007 rozhodla pro své obyvatele zprovoznit síť bezdrátového připojení k internetu zdarma, která by mimo jiné měla umožnit snazší přístup k elektronickým dokumentům Úřadu městské části a dalších úřadů v České republice.

Nový telefonní kontakt pro dotazy na "Praha 9 net - internet zdarma" je +420 267 132 041 (pracovní doba po-pá 9-17)

Byly vytvořeny webové stránky www.Praha9net.cz pro podporu tohoto projektu Vás seznámí s nejdůležitějšími informacemi o provozu sítě a současně Vám umožní se bezplatně stát jejím uživatelem. Stránky jsou spojeny s Informačním portálem Prahy 9, jenž by Vám měl nabídnout základní rozcestník k webovým stránkám nejdůležitějších úřadů a organizací v Praze 9 v celé České republice.

Vzhledem k tomu, že nekomerční síť Praha9net slouží širokému spektru uživatelů a její cíl je především zpřístupnit internetové stránky a usnadnit komunikaci městské časti s obyvateli, jsou zde jistá omezení v pravidlech jejího používání (např. omezení rychlosti, stahování souborů, online her, ... více v provozním řádu).

Bližší informace o tom, jak se stát uživatelem sítě Praha9net a jaké zařízení je potřeba pro příjem signálu naleznete v návodu "Jak se připojit".

Přehled přístupových bodů a jejich umístění je na stránce pokrytí. Je potřeba si uvědomit, že šíření signálu v komplikované zástavbě nelze snadno určit, a proto blízkost přístupového bodu ještě neznamená, že se budete moci připojit. Předtím, než se rozhodnete investovat do nového zařízení, využijte služeb odborníků nebo sami otestujte připojení na nějakém přenosném či zapůjčeném zařízení.

Čistý éter a silný signál za realizační tým přeje

Filip Hanz