MŠ U Nové školy navštívili v létě Indiáni

Stalo se tradicí, že pedagogové mateřinky U Nové školy pořádají v létě týdenní příměstský tábor pro děti – cizince. „Jde nám o to, aby tyto děti neztratily kontakt s Čechy a nezapomněly, co se v průběhu školního roku naučily,“ informovala ředitelka Miroslava Karásková.

Příměstského tábora, během kterého děti den tráví ve školce, ale na noc se vracejí domů, se letos po páté zúčastnilo třicet děti. Kvůli horkému počasí se aktivity soustředily do areálu, kde měly děti zázemí proti přehřátí. Program Indiáni ve školce zahrnoval činnosti různého charakteru, například si děti vyrobily čelenku, poslouchaly šamana, svezly se na ponících a nechybělo ani indiánské divadlo.

Program příměstského tábora byl pro děti zdarma díky zapojení mateřské školy do projektu ministerstva vnitra, ze kterého byla činnost financována.

ilustrační foto