Informace ke koronaviru COVID-19

V nejvyšší možné míře s úřadem prosím komunikujte elektronicky a raději si předem zavolejte na příslušné pracoviště a informujte se o možnostech vyřízení Vašeho požadavku.

Prozatím nelze využívat podzemní garáže veřejností, výjimkou jsou držitelé průkazu ZTP.

Úřední hodiny

Hlavní město Praha vytvořilo portál, kde najdete přehled všech testovacích míst, a to i s možností rezervace.

Nejbližší termíny testování na Covid-19 na pražském webu covid.praha.eu.

Registrace k očkování na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR zde

Centrální systém registrací (https://registrace.mzcr.cz/) je zpřístupněn pro skupiny:

• osob starších 16 let
  • zdravotníky
  • pracovníci v sociálních službách
  • akademičtí pracovníci vysokých škol

NOUZOVÝ STAV  26. listopadu - 25. prosince 2021

• Dochází ke zpřísnění pro provozovny stravovacích služeb, bary, diskotéky, herny atd., které budou muset mít nově zavřeno v čase mezi 22.00 hod. a 04.59 hod.
  • Zakázán bude provoz vánočních trhů s výjimkou prodeje vánočních stromků a kaprů.
  • V nákupních centrech nebude možné stravování přímo v tzv. food courtech. Zákazníci si budou muset zakoupení jídlo odnést s sebou. S výjimkou vnitřních prostor provozoven stravovacích služeb bude také zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti.
  • S výjimkou pohřbů bude také omezen maximální přípustný počet osob na volnočasových, kulturních, sportovních, vzdělávacích a dalších podobných akcích se snižuje maximální přípustný počet účastníků akce z tisíce na 100 osob. U návštěv kulturních představení, sportovních utkání atd. bude možné nově do hlediště pustit nanejvýš 1 000 diváků, a to výhradně k sezení.

Od 22. listopadu 2021:

• Povinné testování zaměstnanců jednou týdně, výjimku mají očkovaní a ti co prodělali onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech.
  • Pravidelné testování žáků a studentů.
  • Antigenní testy a PCR testy již nebudou sloužit jako doklad o bezinfekčnosti. Do kadeřnictví, restaurací, hotelů, penzionů, na kulturní a sportovní akce nebudou smět nenaočkovaní lidé nebo ti co neprodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180 dnech. Výjimku mají lidé ve věku 12 - 18 let, ti kteří se nemohou ze zdravotních důvodů očkovat a ti kteří mají po první dávce očkování.

Nyní v platnosti:

• Povinné nošení respirátorů při výuce na vysokých školách pokud je ve třídě více než 50 studentů.
  • Povinné testování nenaočkovaných pracovníků nemocnic jednou týdně.
  • Bezplatné očkování pro cizince, kteří žijí dlouhodobě na našem území, zaplatí si jen aplikaci dávky.
  • Povinné nošení respirátorů ve všech vnitřních prostorách včetně pracovišť. Výjimku mají pouze osoby, které jsou v kanceláři sami. Ochrana dýchacích cest je povinná i na zastávkách hromadné dopravy. Zaměstnavatel musí zaměstnancům poskytnout respirátory FFP2. Nenaočkovaní učitelé musí mít při výuce nasazený respirátor. Žáci a naočkovaní učitelé nemusí během výuky používat ochranu dýchacích cest.
  • Nově nebudou muset děti do 12 let prokazovat bezinfekčnost.
  • Povinné nošení roušek ve vozidlech, kromě řidiče pokud jede sám nebo se členy domácnosti, v autoškolách jsou povinné respirátory FFP2 pro řidiče i instruktory.
  • V provozovně bude moci být maximálně 1 zákazník na 10m2 prodejní plochy. Rozestupy mezi zákazníky 1,5 m. Mohou se také znovu konat farmářské trhy. Rozestupy mezi stánky musí být 2m a na ploše tržiště může být maximálně jeden člověk na 10 m2.
  • Kontrolovat bezinfekčnost budou muset provozovatelé klubů, restaurací a diskoték. Neplatí pro zákazníky, kteří si berou jídlo sebou.
  • Při návštěvě restaurace musí být hosté očkovaní nebo budou muset mít za sebou covid-19, který prodělali v posledních 180 dnech. U jednoho stolu může sedět nejvýše šest zákazníků, výjimkou jsou osoby ze společné domácnosti.
  • Otevřena jsou všechna ubytovací zařízení. Hosté musí mít PCR potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci covid v posledních 180 dnech.
  • Bazény, wellness, sauny a solné jeskyně jsou již  otevřené bez omezení kapacity.
  • Hromadné akce: soukromé či veřejné akce jsou omezeny do počtu 1000 osob.
  • Kulturní a sportovní akce: Pořadatelé mohou sportovní akce, koncerty, vzdělávací či kongresové akce zaplnit do maximální kapacity.
  • V barech, klubech se smí tančit za splnění podmínek: hosté musí být očkovaní nebo budou muset mít za sebou covid-19, který prodělali v posledních 180 dnech.

Pokud se chystáte na dovolenou do ciziny, navštivte portál dovolena2021.cz.

Co dělat jste-li pozitivní, nebo kontaktem pozitivního pacienta v odkazu zde.

Seznam odběrových center na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR zde. Zobrazení na mapě zde.

Aktuální informace od Hygienické stanice hl. m. Prahy zde.

Manuál pro používání roušek

Výtah z doporučení WHO k ochranným pomůckám

Doporučení k dodržování hygieny v bytových domech (k úpravě)

Základní informace k finanční správě

Pravidla pro návštevy lékařů v Poliklinice Prosek

POMOC PSYCHOLOGA - zdarma

Preventivní doporučení:

- dodržovat základní hygienická pravidla!!!

- používat i dezinfekci na ruce

- nezdržovat se v místech s vyšším počtem lidí

- pokud trpíte respiračním onemocněním, buďte ohleduplní ke svému okolí

V případě podezření na zhoršení Vašeho zdravotního stavu, kontaktujte v prvním kroku telefonicky Vašeho praktického lékaře a dále se řiďte jeho pokyny.

Doplňkové informace