První setkání projektu CHESTNUT v roce 2018 v bulharském Dimitrovgradu

chestnut

Ve středu 10.1.2018 a ve čtvrtek 11.1.2018 proběhlo setkání v rámci projektu CHESTNUT, zaměřeného na zlepšení mobility na Praze 9. Mezinárodní meeting proběhl v bulharském městě Dimitrovgrad, východně od Sofie.

Meeting byl zahájen oficiálním přijetím starostou města Dimitrovgradu a přivítáním všech partnerů projektu. Následně byli všichni partneři rozděleni do tří pracovních skupin. V jednotlivých pracovních skupinách byly prezentovány plány udržitelného rozvoje dopravy všech měst zapojených do projektu. Dostupná data o dopravě v daném území a jednotlivé scénáře zlepšování mobility představovali experti na mobilitu z každého partnerského města projektu. Za Prahu 9 prezentoval Mgr. Josef Mareš, expert v oblasti strategického plánování rozvoje měst a regionů. Kvalita dat a smysluplnost scénářů byla  na závěr zhodnocena pomocí tzv. feedbacksheetu.

Po prezentacích všech plánů udržitelného rozvoje dopravy byl odpolední program zaměřen na projednávání organizačních záležitostí celého projektu, jako je například komunikace, publicita a výsledky čerpání rozpočtu.

Druhý den setkání byly do dopoledního programu zařazeny prezentace celosvětově známých případů dobré praxe z oboru mobility.  V odpoledních hodinách byla pro partnery zorganizována prohlídka města Dimitrovgradu, která nám přiblížila některé problémy s dopravou a jejich řešení. Zajímavá byla především komentovaná prohlídka vzdělávacího centra a muzea města.

Následující meeting v rámci projektu CHESTNUT se uskuteční 8.-10. května 2018 v chorvatském Dubrovniku.

Projekt je spolufinancován fondy EU (ERDF, IPA, ENI)

První setkání projektu CHESTNUT v roce 2018 v bulharském Dimitrovgradu