Na Devítce budeme bruslit minimálně do konce února

Devítka podporuje dvě kluziště. V Parku Střížkov a Parku Podviní se bude bruslit minimálně do konce února

Devátá městská část podporuje bruslení na dvou kluzištích ve veřejných parcích. V parku Přátelství na Proseku a v parku Podviní ve Vysočanech se bude bruslit minimálně ještě celý únor. Pokud bude zájem obyvatel pokračovat a počasí to dovolí, ledové plochy budou fungovat i v březnu. „Ceny energií straší každého starostu, to ale nemůže být důvod přestat podporovat sportování. Bruslení je zejména mezi dětmi velmi oblíbené a jsem rád, že i školy využívají tyto kluziště ke zpestření hodin tělocviku,“ říká starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

„V hokeji a krasobruslení jsme bývali velmoc. Podobně jako jízda na kole patří k výbavě dítěte umět se postavit na brusle. Zamrzlý rybník už je dnes rarita, musíme jim tedy dopřát led jinak,“ je přesvědčen místostarosta Prahy 9 Adam Vážanský, který má na starosti sport.

Toto úterý na obou kluzištích pořádala městská část spolu s provozovateli dětský den s akcí Ukaž vysvědčení a brusli zdarma. Adam Vážanský při té příležitostí na Kluzišti Podviňák zavzpomínal na sourozence Romanovi – nejúspěšnější pár v dějinách československého krasobruslení. Ti začínali s bruslením kousek od Podviní na Pragovce. Starosta i místostarosta v úterý nasadili brusle a pár figur dětem předvedli poté, co jim za vysvědčení předali dárky. „Dobré vysvědčení je důležité, ale život nás naučil, že samé jedničky nejsou to nejdůležitější. Každá příležitost, která se dá využít k rozpohybování dětí, je ale výborná,“ dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Stadion v Parku Podviní začal fungovat loni v listopadu. Před Vánocemi se otevřelo i Kluziště Střížkov. To zatraktivnilo Park Přátelství, který v minulém roce městská část rozšířila a dobudovala. Kluziště se v létě změní ve fontánu.  Kluziště Střížkov je v provozu každý den až do večerních hodin, nabízí navíc služby jako broušení bruslí nebo bruslařskou školičku. Ledovou plochu si je možné i pronajmout. Základní a mateřské školy z Devítky mají dopoledne bruslení zdarma. U obou kluzišť je půjčovna bruslí a občerstvení.

děti na ledě