Jste zde

Dernisáž výstavy Basic Instict Special Feat

Pragovka Gallery Vás srdečně zve na interaktivní performance a dernisáž výstavy Basic Instinct Special Feat dne 20.02. 2018 v 18:00.

Souběžně probíhá v Pragovka Gallery Rear výstava Jana Boháče a Jonáše Richtera: Silné a Slabé karty a v White Room výstava Kořeny 

- - 

Adrian Altman & Olga Krykun: Basic Instinct Special Feat 

Kurátorka: Christina Gigliotti

Performance VJ: Šimon Levitner
Audio: Misty Picture 

Musíme připustit, že jsme poněkud escapisté. Vytvořili jsme simulaci, v níž se právě nacházíte, abychom se vyrovnali s vlastní smrtelností a rychle se blížící zkázou, které čelí naše planeta. Toto je Beta- verze, nazvaná Basic Instinct Special Feat, něco mezi tichým rájem a nebezpečným podsvětím, kde se můžeme připravit na to, co přijde, nebo nedělat vůbec nic. Můžete zde strávit tolik času, kolik chcete. Popravdě, spojení s námi je žádoucí. Zapomeňte na své vlastní tělo a chvíli obývejte jedno z těch našich.

VYBER HRÁČE: XADALT
(POZ: Rychlost, Speciální nohy)
(NEG: Umíněnost)

VYBER HRÁČE: OK.RYKUN 
(POZ: Rychlá Drápavá Klepeta, Hbitost)
(NEG: Prchlivost)

Rozhodnutí necháváme na Vás, rádi nad sebou občas rádi ztrácíme kontrolu. Podívejte se okolo, prohlédněte si naše prostředí. Všechno je jiné, všechno je stejné. 

Adrian Altman, Olga Krykun/ kur. Christina Gigliotti: Basic Instinct Special Feat // Pragovka Gallery Entry 30.1.-22.2.2018.

Výstava Basic Instict Special Feat je kolaborativním projektem Adriana Altmana a Olgy Krykun, který diváka vyzývá ke kompletnímu vnoření a participaci na zážitku reality, která se neustále hroutí sama do sebe a svých vlastních kulis, ať už simulovaných nebo hmotných. Prostřednictvím videa, performance a site specific instalace výstava zkoumá rozpadající se hranice naší tělesné a virtuální existence.

 

Adrian Altman ( *1993) Studuje na AVU v Praze, prošel ateliéry Michaela Rittsteina a Luďka Rathouského, v dohledné době nastupuje do Ateliéru nových médií Anny Daučíkové.  Ve své dosavadní práci často kritizoval nebo ironicky narážel na tradiční způsob  malby. Nyní se v  jeho práci propojují různá media utvářející komplexní celek (performance, objekty, site-specific instalace). Jeho poslední výstava  “Gangsta Rap Made Me Do This” v galerii MENU v Hradci Králové odkazuje k undergroundovým subkulturám českých maloměst.

 

Olga Krykun (*1994) Studuje na pražské UmPRUM v ateliéru  Supermedia pod vedením Davida Kořínka a Milana Mikuláštíka. Pracuje převážně s videem a audiovizuálními instalacemi. Kombinuje element narativního příběhu se současnými symboly, její dílo tak často evokuje jakýsi trans-surreálný výsledek. Ve své poslední výstavě 720/027 připravila pro Galerii NoD projekci vizuální hry reagující na dobu informačního smogu.

 

Christina Gigliotti (*1989) Žije a pracuje v Berlíně a v Praze. Nezávislá kurátorka  a autorka texů původem z USA.

Otevřeno: út-čt:16:00-20:00, pá, so: 14:00-18:00

15 min z centra/ metro B Kolbenova, tram: 16- Poštovská. Galerie se nachází v přízemí druhého zálivu budovy.

Kontakt pro novináře: MgA. Lucie Nováčková, 728358969.