Jste zde

Československo – země neznámá?

Vědomostní soutěž ke 100. výročí vzniku Československé republiky s názvem Československo – země neznámá? vyhlašuje Tělocvičná jednota Sokol Prosek za podpory Městské části Praha 9. Zúčastnit se jí mohou všechny generace – od dětí v základních školách po pamětníky a měli by v ní prokázat vědomosti o Československu v letech 1918 až 1939.

Soutěž využívá československé známky vydané v letech 1918 až 1939. Známky jako dokument doby zahrnují významné osobnosti, města a hrady tehdejšího Československa, připomínají výročí významných událostí, například bitvu u Zborova, Všesokolské slety.

 

Jak bude soutěž probíhat?

Každá známka má v sobě skrytý příběh a úkolem soutěžícího bude tento příběh písemně zpracovat. Každý soutěžící si vybere známku s tématem, které ho bude zajímat, a to buď z předloženého souboru známek, nebo také může zapátrat v albech československých známek (např. na http://www.tomfijala.cz/csrI1918-1939/znamky/uv/main2.htm ). Příběh v rozsahu maximálně 250 slov je třeba doplnit obrázkem známky, k níž se text vztahuje. Text může být napsaný na počítači, ale i rukou. Nezapomeňte připojit své jméno a příjmení, adresu, telefonní číslo, věkovou kategorii (soutěžící ze základních škol uvedou i název ZŠ, kterou navštěvují).

Soutěží se ve třech věkových kategoriích:

  1. soutěžící do 20 let
  2. soutěžící od 21 do 60 let
  3. soutěžící nad 60 let

Soutěžní práce zasílejte na adresu Městská část Praha 9, oddělení kultury, Sokolovská 324/14, 180 49 Praha 9, na obálku připojte heslo Soutěž: Československo. Nebo je osobně odevzdejte v informačních centrech MČ Praha 9 na vysočanské radnici, nebo Poliklinice Prosek. Soutěž probíhá od 1. března do 15. května 2018.

Vítěze každé kategorie odmění Tělocvičná jednota Prosek týdenním pobytem na sokolské chatě v Krkonoších.

Více informací na e-mailu: sokolprosek@seznam.cz