Jste zde

Mikroklima 2016

2. června 2016 proběhl v Parku Přátelství na Proseku již desátý ročník tradiční akce Prahy 9 zaměřené na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu s názvem Mikroklima 2016. Dopoledne bylo určené především pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost.

Po celý den bylo možné seznámit se s různými společnostmi a organizacemi, které se tímto tématem zabývají. Kromě velkého množství různých aktivit a her byla připravená např. prohlídka svozové techniky, vč. podzemních kontejnerů, odpady a jejich třídění, sběr textilu, včely a včelařství, život v lese – pražské lesy, práce lesníka a život stromu, bylo také možné ověřit si znalosti v oblasti bezpečnosti silničního provozu nebo vyzkoušet simulátory nárazu, příp. jízdu se speciálními brýlemi, které simulují stav opilosti. Dopoledne se na akci se svými svěřenci objevil i Útulek pro opuštěná zvířata v Tróji.

Během dne proběhlo také několik letových ukázek dravců, při kterých se lidé mohli dozvědět něco ze života těchto krásných ptáků. V rámci programu „Kamarád nebo šelma“ se děti seznámily s pejskem Rozárkou a jeho pánem, kteří jimi poradili jak na bezproblémové soužití se psem nebo co dělat při setkání s cizím psem.

Střední odborná škola stavební a zahradnická Jarov se prezentovala svými výpěstky, které bylo možné si na místě zakoupit.

Na akci nechybělo ani občerstvení. Kromě klasických stánků bylo pro všechny k dispozici osvěžení u vodního baru a odpoledne opékání špekáčků.