ŠÁTEK S PŘÍBĚHEM

CHARITATIVNÍ AKCE „ŠÁTEK S PŘÍBĚHEM“

Téměř každý z nás má doma šálu, kterou kdysi rád nosil a už vyšla z módy, šátek, který zdědil po babičce a k ničemu se mu nehodí, nebo třeba obnošený pléd, který je okoukaný, takže už dlouho zahálí ve skříni. Všechny tyto kousky oblečení mají jistě svůj jedinečný příběh. Možná proto se je člověku nechce jen tak vyhodit. Tento šátek může přispět na dobrou věc, a to projekt Divadla Gong, který v březnu 2017začal na tradičním Vysočanském (ba)binci, bazaru s oblečením pro dospělé i děti, hračkami a sportovním vybavením. Tehdy byl charitativní projekt Šátek s příběhem zahájen. Od té doby nám návštěvníci přinášejí své odložené šátky či šály, jejichž příběhy pošlou dál tak, že je věnují Obecnímu domu na dobročinné účely. Chcete udělat totéž? Šátky můžete přinášet kdykoli během roku, abychom je mohli vystavit na prodej v kanceláři kurzů. Tam nám také můžete u kávy sdělit příběh, který se k vašemu šátku váže, tento příběh bude zaznamenán a poslán s šátkem dál. Prodejní cena šátků, které nám věnujete, je cca 30 nebo 50 Kč za 1 kus.

Utržené peníze vždy poukážeme organizaci Women for Women na projekt Obědy pro děti na transparentní účet 888555999/5500 (www.obedyprodeti.cz).

Během prvního roku fungování projektu jsme prodali kolem 100 ks šátků a poslali tak organizaci cca 5 000 Kč.

V květnu 2018 jsme se zúčastnili Dne rodiny pořádaného organizací Women for Women (www.women-for-women.cz) a vystavili tam k prodeji šátky, které jste nám přinesli. Prodali jsme jich tam 120 ks a vybrali cca 6 000 Kč.

V září a říjnu 2018 jsme vystavili šátky a šály na několika akcích pořádaných městskou částí Prahy 9. Za přibližně 50 prodaných kusů jsme utržili necelých 2 500 Kč.