SALON PRAHY 9 – 2020

VÝZVA PRO VÝTVARNÉ UMĚLCE „VELKÉ“PRAHY 9

(Městské části a čtvrtě SV Prahy: Vysočany, Prosek, Střížkov, Hloubětín, Hrdlořezy, Kyje, Černý Most, Dolní Počernice, Horní Počernice, Běchovice, Koloděje, Újezd nad Lesy, Klánovice, Satalice, Vinoř, Kbely, Letňany, Čakovice, Šestajovice…)

Městská část Praha 9, Galerie 9 vyhlašuje pátý ročník Salonu Prahy 9 s cílem představit veřejnosti i autorům ucelený a aktuální přehled veškerého výtvarného dění v regionu a zároveň umožnit přátelské a inspirační setkání profesionálních výtvarných umělců celé původní velké Prahy 9 a jejich prací z posledních let. Výstava 5. Salonu Prahy 9 se uskuteční v Galerii 9 v září roku 2020.

 

Podmínky účasti na Salonu Prahy 9:

  1. Na výstavu přijmeme 2-4 díla bez tématického omezení vytvořená v letech 2018-2020 (všechna závěsná díla s jedním očkem pro zavěšení. Pokud to vyžaduje technika díla, pak v adjustacích pod sklem. Plastiky se zajištěním stability nebo sokly /drobné plastiky či jiná trojrozměrná díla můžeme umístit do uzamykatelných vitrin/)
  2. Fotodokumentace a podklady pro katalog: Jedna portrétní fotografie vystavujícího, dvě kvalitní barevné fotografie vystavených prací s popiskami (název díla, rok vzniku, technika, rozměr výška x šířka). Preferujeme materiály v digitální formě zaslané e-mailem či na CD - tisková kvalita 300 dpi, formáty TIFF, JPG, ale přijmeme i barevné fotografie do formátu A5. Tyto podklady budou autorům vráceny spolu s pracemi po skončení výstavy. Dále prosíme o tyto údaje (pokud souhlasíte s jejich uvedením v katalogu): Datum a místo narození, studia, výtvarné obory, jimž se věnujete, nejdůležitější výstavy, realizace, ocenění, zastoupení ve sbírkách…, webové stránky, kontaktní adresa.
  3. Nevratný účastnický poplatek 500,- Kč (bude použit pro tisk katalogu a vernisáž) zaplaťte v pokladně ÚMČ Praha 9 Sokolovská 324 (nová prosklená budova radnice) a při platbě uveďte tyto údaje: číslo účtu 19-2000910329, VS 2601623011 a své jméno. Úřední hodiny pokladny: pondělí, středa: 8 – 18, úterý, čtvrtek, pátek: 8 - 12,30
  4. Vyplněnou přihlášku s dokumentací odešlete e-mailem na adresu galerie9@galerie9.cz  nejpozději do 15. 7. 2020.
  5. O termínu převzetí prací pro výstavu budete informováni včas na adresu, kterou uvedete v přihlášce. Zároveň také dostanete formulář předávacího protokolu.
  6. Každý z vystavujících obdrží elektronickou pozvánku a při vernisáži 2 katalogy.
  7. V rámci spolupráce s MČ Praha Zbraslav bude Salon Prahy 9 v listopadu 2020 prezentován také v Galerii Zbraslav. O termínu vernisáže vás budeme včas informovat, stejně tak o termínu převzetí prací zpět.
  8. Vzhledem k omezeným prostorám Galerie 9 si vyhrazujeme právo vystavit menší počet prací každého autora.

 

Prosíme vás, abyste o Salonu Prahy 9 informovali své přátele a kolegy výtvarné umělce. Přihlášku můžete podat nejen na originálním formuláři, ale i na jeho kopii či písemnou formou s uvedením všech požadovaných údajů.

Jakékoli další informace k Salonu Prahy 9 vám poskytne kurátorka Galerie 9, Mgr. Eva Kořánová, tel.: 737 540 969, e-mail: galerie9@galerie9.cz .

Doufáme, že pátý ročník Salonu Prahy 9 bude ucelenou prezentací, inspirací i příjemným setkáním. Bez vás toho ovšem nemůžeme docílit.

                                                                             Eva Kořánová, Galerie 9

 

Související dokumenty