QR bojovka „Operace Anthropoid“

Od 22. května do 18. června 2021 na místě Mural Artu (tramvajová zastávka Vychovatelna) startuje QR bojovka s názvem Operace Anthropoid o ceny pro starší děti a dospělé. Připravila ji Praha 8 ve spolupráci s Prahou 9, Sokolem Libeň, Divadlem Pod Palmovkou a DDM Spektrum Karlín.

Operace Anthropoid byl během druhé světové války krycí název pro parašutistický výsadek vyslaný z Velké Británie na území Protektorátu Čechy a Morava. Jejím hlavním cílem byla likvidace zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Mezi těmi, kteří parašutistům – vojákům československé exilové armády Jozefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi – pomáhali a zaplatili za to svými životy, je mnoho obyvatel Prahy 9.

Pokud se do hry zapojíte hned první den, tedy 22. května, můžete se na jednotlivých stanovištích potkat s protagonisty Operace Anthropoid. A pokud na cestě nezbloudíte, čeká vás i malá odměna od vysočanského Obchodního centra Fénix.

Ať už po stopách hrdinných parašutistů vyrazíte kdykoliv do 18. června 2021, pořizujte ze hry fota, pište básně a krátké povídky. Posílejte na michal.svarc@praha8.cz. Nejúspěšnější budou odměněni věcnými dary. 

leták
Přílohy
pdf plakát