Pozvání do Literární kavárny zámku Ctěnice

Literární kavárna je pro vás připravena i v r. 2020. Díky neutuchajícímu zájmu publika probíhá již od října 2012. Příjemné besedy přibližují osobnosti z umělecké i vědecké sféry, besedovat se svými posluchači přišla již také řada žurnalistů a na mnohé další zajímavé osobnosti se můžeme těšit i do budoucna.

Celou řadu hostů přivádí a beseduje s nimi herečka Zdenka Procházková nebo žurnalistka Martina Fialková.

11. 2. Zdenka Procházková a Ivanka Devátá
Česká herečka a držitelka ceny Františka Filipovského (za celoživotní práci v dabingu) je uznávanou divadelní herečkou a také spisovatelkou. Nejčastěji ji diváci mohli vidět v pražském Realistickém divadle, kde strávila 34 let. Její postavy už díky charakteru samotné paní Deváté, byly často ráznější a výřečné, vynikala v klasickém repertoáru, ale sama říká, že nejbližší jí byly komedie. Poté, co z divadla odešla, zahájila svou velmi úspěšnou spisovatelskou kariéru. Je autorkou 17 knih, které doprovází nezaměnitelné ilustrace Ivy Hüttnerové. Povídky a fejetony Ivanky Deváté vycházely a vycházejí jak v tisku, tak bývají často slyšeny v rádiích.

10. 3. Šárka Rosová Váňová
„Odhoďte starosti všedního dne a pojďte se s námi skvěle bavit! Sladká vzpomínka pro rodiče i prarodiče, ale i rozpustilý příběh pro jejich potomky,“ láká nakladatelství Kniha, které vydalo druhý počin spisovatelky a moderátorky Šárky Rosové Váňové s názvem Moje dětství na draka.
Šárka Rosová Váňová je rodačka z Litvínova. Působila jako moderátorka TV Dakr a vysílala na Rádiu Agara. Byla moderátorkou Českého rozhlasu, je autorka pořadů Mazlíci a Mikrofórum. Nyní je moderátorkou Country rádia, blogerkou, příležitostnou dabérkou, nahrává rozhlasové spoty a čte komentáře.

 

Informace pro návštěvníky:
Od 14:00 
Konzumační vstupenka 60 Kč zahrnuje nápoj a sušenky.
Program se koná v Kočárovně.