Pozvání do Galerie 9

MALÝ FORMÁT

SPOLEK SOCHAŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Galerie 9 má ráda spolky a spolky mají rády Galerii 9. Bude to nejspíš tím, že Galerie 9, její prostory, proporce, členění, vnější i venkovní osvětlení, dlažba, foyer se schodištěm a vůbec všechno, tím myslíme podmínky, jednání, vztahy - to, co dnes bývá s oblibou nazýváno atmosférou, ačkoli se ani v nejmenším nejedná o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru - společným či spolkovým výstavám nadmíru přeje. Nahraďme termín „atmosféra“ termínem „vzájemná vstřícnost“ a budeme doma. Je nám velikou ctí a potěšením, že k výtvarným spolkům, které v Galerii 9 za 27 let její existence vystavovaly a pravidelně se vracejí, se letos poprvé připojí i Spolek sochařů České republiky převelice různorodou výstavou sochařské tvorby nejen figurální či portrétní, doplněnou kresbami, malbami i grafikou. Vítejte u nás! Doufáme, že se u nás také zabydlíte a budete se vracet. A tím nemyslíme jen výtvarné umělce všech technik a žánrů, ale také vás, návštěvníky. Přijďte, stojí to za to. Galerie 9 je vaším oknem do jiných světů.

Spolek sochařů České republiky vznikl v roce 1990. Jde o profesní organizaci, která sdružuje sochaře Čech, Moravy a Slezska. Prezentuje díla svých členů, ale i dalších kolegů na společných výstavách. Vypisuje sochařské soutěže a snaží se spolupracovat při organizování veřejných sochařsko-architektonických soutěží na nastavení podmínek umožňujících vznik kvalitního díla. Snahou Spolku sochařů je prezentace a podpora sochařské tvorby. Zaměřuje se především na figurální a portrétní tvorbu.  Spolek sdružuje přes 50 členů a výstavy v Galerii 9 se jich účastní čtyřiadvacet:

Blanka Adensamová, Denis Anfilov, Milena Blašková, Jiří Fürst, Kamila Housová-Mizerová, Jean Paul Chablais, Barbora Chládková, David Janouch, Ladislav Janouch, Daniela Kartáková, Jaroslav Křížek, Zuzana Lörincz, Karel Meloun, Michal Machciník, Martina Niubó, Karel Peřina, Kateřina Strach-Tichá, Jiří Středa, Marie Šeborová, Petr Šedivý, Jaromír Švaříček, Dan Talavera, Daniel Talavera a Jan Turský.

Galerie 9 od úterý 3. srpna do čtvrtka 9. září 2021
Otevřeno pondělí – čtvrtek 10 – 19 hodin, vstup volný.
Přízemí historické budovy vysočanské radnice, Sokolovská 324, Praha 9, tel. 236 041 292.
www.galerie9.cz

 

 

 

 

 

 


 

titulka
Přílohy