Open House Praha

7.  ročník festivalu Open House Praha se uskuteční v termínu 2.– 8. srpna 2021.

Architektura je součástí našeho každodenního života a Open House Praha vás zve k jejímu netradičnímu objevování! Organizujeme festival otevřených budov a věnujeme se popularizaci architektury i v rámci našich celoročních aktivit. Naším posláním je probouzet v lidech zájem o veřejný prostor a architekturu. Open House Praha přináší prostřednictvím prohlídek běžně nepřístupných budov a prostorů přímý zážitek z architektury a umožňuje její poznávání v různých souvislostech. 

Festival o víkendu 7. a 8. srpna zpřístupní zdarma veřejnosti 80 budov a zajímavých prostorů celkem v 10 městských částech. Na prohlídky se není třeba nijak registrovat.

V městské části Praha 9 se zpřístupní celkem 3 objekty. Novinkou letos bude AFI CITY 1, výšková prosklená administrativní budova s důrazem na energetickou účinnost. Tradičně se na festivalu objeví Areál Podkovářská, bývalý průmyslový areál, a opět se zapojí také Pragovka Art District.  

V týdnu od 2. srpna se bude navíc opět konat doprovodný program, který bude zahrnovat komentované procházky, přednášky a debaty o městské architektuře.

Festival se koná pod záštitou starosty MČ Praha 9 Tomáše Portlíka. 

Kompletní program naleznete od příštího týdne na www.openhousepraha.cz

Tisková zpráva v příloze.

Na realizaci festivalu se i letos podílí přes 300 dobrovolníků, rádi bychom vás také požádali o sdílení dobrovolnické výzvy, například prostřednictvím webových stránek, newsletteru nebo sociálních sítí. Odkaz na FB post posílám zde.  


Open House Praha, z. ú.
Bubenečská 25, Praha 6
www.openhousepraha.cz

Sledujte nás na sociálních sítích: Facebook / Open House Praha 2019InstagramYoutube a LinkedIn!

logo
Přílohy