Očkování - Covid - informace pro seniory k registraci

Ministerstvo zdravotnictví v pátek 15. ledna v 8:00 spustí pro vybranou skupinu populace nový centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19. Hlásit se mohou lidé starší 80 let přes web registrace.mzcr.cz, crs.uzis.cz

nebo telefonní linku 1221

S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři.

TISKOVÁ ZPRÁVA MZMR

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

na lince 800 160 166

Hlavní město provozuje již od jara 2020 společně s neziskovými organizacemi bezplatnou informační linku ke koronaviru na čísle 800 160 166. Nově bude tato linka od pátku 15. ledna od 12:00 hodin sloužit i pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování. Informace poskytnou ale také o pomoci, kterou obyvatelům nabízejí městské části. V provozu bude linka denně od 8:00 do 16:00 hodin a obsluhována bude operátory hlavního města a neziskové organizace Život 90.

TISKOVÁ ZPRÁVA MHMP

ilustracni obrazek zdroj: mzcr