Výlet do Polska s ZŠ Litvínovská 600

Ve dnech 17. - 18. června se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili tematického zájezdu do Polska. Po dlouhé cestě autobusem jsme byli okouzleni krásou historického města Krakova s jeho dominantou – hradem Wavel. Po procházce městem jsme přejeli k solným dolům ve Věličce. Sestoupili jsme neuvěřitelných více než 600 schodů do podzemí. Po náročném programu jsme se ubytovali v příjemném krakovském hotelu.

Druhý den následovala prohlídka temnou minulostí 2. světové války. Vyprávění o hrůzách spáchaných nacisty, jakož i hmatatelné důkazy – pozůstatky po zemřelých v koncentračním táboře Osvětim a Březinka byly natolik působivé, že někteří nezadrželi slzy dojetí, jiní jen těžko zvládli celou prohlídku.

Přestože se nám na zájezdu líbilo, těšili jsme se domů, protože 16 hodin strávených v autobusu bylo opravdu vyčerpávající.

Mgr. Petra Kolářová a Mgr. Eva Veličková