Uzavření škol na základě rozhodnutí vlády

Základní školy jsou od 11. března 2020 uzavřeny, děti z mateřských škol mohou zůstat doma

Vláda dnes, v úterý 10. března 2020, rozhodla o uzavření všech škol (základních, středních i vyšších odborných a dalších) od středy 11. března 2020. Mateřských školek se toto opatření netýká.

Základní školy

„Rozhodnutí vlády musíme jako zřizovatel základních škol v městské části Praha 9 bez výjimky respektovat. Proto bude od 11. března všech pět našich základních škol – Na Balabence, Špitálská, Novoborská, Litvínovská 500 a Litvínovská 600 – až do odvolání uzavřeno. Učitelé pro děti připravili učivo na doma. Prosíme proto rodiče, aby své děti průběžně kontrolovali, zda se opravdu učí,“ apeluje Zdeněk Davídek, radní pro školství MČ Praha 9, a pokračuje: „Zároveň prosíme rodiče, aby pozorně sledovali zdravotní stav svých dětí a v případě zjevných známek svědčících o nemoci telefonicky kontaktovali příslušného lékaře.“

I když školáci zůstávají doma, neznamená to, že jsou v domácí karanténě. Přesto, chtějí-li vidět své kamarády nejen na sociálních sítích, měli by se scházet jen v početně omezených skupinkách.

Chápeme, že zavření základních škol znamená pro rodiče další starost navíc. Věříme však, že takováto preventivní opatření předejdou daleko větším potížím, které by mohly nastat, pokud bychom epidemii onemocní společně nezvládli.

Mateřské školy

Dnešní rozhodnutí vlády se zatím netýká uzavření mateřských škol. Rada MČ Praha 9 přesto doporučuje vedení svých mateřských škol, aby vyšlo vstříc rodičům, kteří se v současné době obávají posílat své děti do školního kolektivu a raději je chtějí nechat doma.
„Doporučili jsme ředitelkám mateřských škol, aby vyšly vstříc rodičům, kteří chtějí své děti ponechat prozatím doma. Za dobu, co děti nebudou ve školce, se v příštím měsíci sníží výše tzv. školkovného. A týká se to i dětí, pro které je předškolní docházka povinná,“ dodává Zdeněk Davídek.