Jste zde

Třetí ročník výstavy "Kreativní mateřské školy" v MŠ Veltruská

První ročník se konal jako prodejní výstava hraček, didaktických pomůcek, výtvarného a kreativního materiálu nejen pro děti z mateřských škol, družin a dětských klubů, ale i pro tvořivé ruce dospělých. Loni a především pak letos už nad prodejní výstavou hrály prim přednášky na témata, která nejvíce trápí pedagogické pracovníky, ale i rodiče dětí. Akce se letos uskutečnila 7. a 8. října 2014.

Hlavní myšlenkou bylo nabídnout rodičům předškolních dětí kvalitní hračky rozvíjející dětskou tvořivost, fantazii a zručnost, neboť stále častěji za námi rodiče chodili pro radu, kde mají koupit hračky, s nimiž si děti hrají ve školce. V kamenných obchodech je totiž většinou nemívají. Toto byl impuls, který odstartoval akci Kreativní mateřské školy, a pokračuje. Součástí výstavy jsou i  odborné přednášky pro pedagogické pracovníky, které letos již tvořily základ projektu „Kreativní mateřské školy 2014“.

„Přednášeli odborníci z řad pedagogů, psychologů, logopedů. Byly mezi nimi takové kapacity jako PaedDr. Hana Žáčková nebo PaedDr. Yveta Heyrovská a mnoho dalších Přednášek se letos zúčastnily na dvě stovky posluchačů, především ředitelek a učitelek mateřských škol z celé Prahy i části Středočeského kraje. A hodnotily je velmi kladně.

 

Bc. Renata Šibravová, ředitelka mateřské školy