Jste zde

Koncerty v obřadní síni radnice

Obřadní síň vysočanské radnice, Sokolovská 324/14, Praha 9 historická budova radnice, 2. patro, bezbariérový vstup, začátky koncertů 19.00, omezená kapacita sálu

 

16. 5.   TANČÍCÍ  HOUSLE - Alexander Shonert  - housle, Natálie Shonert  - klavír

 Za klavírního doprovodu  Natálie Shonert uslyšíte tance hudebních velikánů,ale i lidové národní tance. Zastoupení národů je nesmírně pestré; kromě španělských, německých, českých, polských, ruských, ukrajinských, rumunských, arménských nebo arabských se setkáme i s tanci židovskými a cikánskými.

Houslový virtuóz Alexander Shonert je nositelem prestižních mezinárodních ocenění

- Evropské ceny Gustava Mahlera, světové ceny Antonína Dvořáka a laureátem světové soutěže v Berlíně v interpretaci židovské hudby. Jeho profesionalita, mimořádný talent a hluboká emocionalita spolu s originální technikou hry na housle a výjimečnou schopností improvizace si získaly uznání kritiků a posluchačů. Koncertuje zejména v Evropě a USA, žije a působí v Praze.

Natalia Shonert - klavírní virtuózka působila 25 let v Rusku na konzervatoři jako profesorka hry na klavír. Do České republiky přišla v roce 1999 a následovala tak svého syna Alexandera Společně odehráli řadu koncertů a natočili několik CD. Natalia Shonert působí trvale jako korepetitorka českých a zahraničních sólových i operních zpěváků. Za uměleckou činnost jí Masarykova akademie umění udělila v roce 2002 Cenu Rudolfa II.
 

Připravujeme :
6. 6.   “ Magický klarinet a klavír“  Eliška Brožková Pospíšilová - klarinet, Daniel Wiesner - klavír
Program :  Malcolm Arnold, Johannes Brahms, Francis Poulenc, Carl Maria von Weber

 

 

 

Změna programu vyhrazena
 

assets/files/Skolstvi_Volny-cas/2013/Kvarteto Martinu_CV.docx