Jste zde

Strongman 2018 - Praha 9

Zveme vás na závody a soutěže v super těžké silové atletice zahrnující různorodé disciplíny v sobotu 1. září 2018 v Praze 9 Restaurace Pragovka, Sokolovská 986 /304a
/u hřiště Pragovky/

Dopoledne od 10:00hod. se utkají borci U105 a Hosté.
U105-to jsou závodníci,kteří nesmějí překročit svou tělesnou hmotnost 105kg. Hosté znamená,že se může přihlásit úplně kdokoliv kdo si to bude chtít zkusit.

Odpoledne od 14:00hod. se utkají závodníci ČSL- Česká Strongman Liga
ČSL je letitá tradice,která se pořádá mnoho let po celé republice. Je to každoroční pohár několika závodů kde se sbírají body a po sezoně je vyhlášení nejlepšího závodníka a ten postupuje do ČPSL- Česká Profi Strongman Liga.

Disciplíny:
Tahání kamionu.
Loglift na max váhu
- železná kláda nad hlavu
Car deadlift - mrtvý tah s autem
Farmers walk - chůze s kufry
Super youke - chůze s brankou na zádech
Tire flip - převracení obří pneumatiky

Strongman disciplína – těžkoatletická disciplína. Zahrnuje všechny druhy zvedání břemen ze země nad hlavu (kameny, klády, činky různých průměrů a všechny další typy zátěží), přenášení všech typů břemen na ramenou i v rukou, tahání břemen po zemi, držení břemen ve všech polohách, tahání a přitahování všech typů dopravních prostředků, trojbojařské disciplíny (dřep, benchpress, mrtvý tah), vrhačské disciplíny odvozené z těžké atletiky (vrh břemeny, hod břemeny do dálky i výšky).
Tento link je video pro vás ať víte o co se jedná :
https://www.youtube.com/watch?v=1_5aFcHb8sw
http://ceskystrongman.cz/

Doprovodný program bude soutěž pro děti.

Místo konání :
https://www.facebook.com/Pragovkavysocany/