Jste zde

Prosecké jaro 2016 aneb CESTA K TRŮNU

Vrcholná doba středověku, doba Karla IV. V neděli 22. května od 14 hodin se uskuteční v Parku Přátelství na Proseku naše tradiční akce Prosecké jaro. Tento rok jsme se rozhodli zasvětit ho výročí Karla IV. a připravili jsme projekt „Cesta k trůnu“.  Chceme zábavnou formou přiblížit dětem dobu i postavu Karla IV. Děti budou plnit „středověké“ dovednosti, které jim umožní stát se na konci dvořany u dvora krále Karla IV. Registrace do soutěže bude do 17 hodin ve stanu nad scénou. Soutěžící obdrží hrací kartu.
„Cesta k trůnu“ je  zábavná soutěž pro děti, ale i jejich rodiče. Na soutěžící čeká několik úkolů, dovednostních i znalostních, kde si ověří, jak jsou schopni zvládnout některé středověké dovednosti i svoje vědomosti o době vlády českého krále a římského císaře Karla IV. Úkoly jsou jak ze života prostých lidí, tak i těch urozených. Práce se dřevem, lov divoké zvěře, boj proti lapkům nebo středověká kuchyně. Po splnění všech úkolů je sám Karel  IV. bude jmenovat svými dvořany a samozřejmě je i odmění. Vše se bude odehrávat v dobových kostýmech.

V podání Divadla STUDNA uvidíte unikátní barokní mechanické širokoúhlé divadlo, obří dřevěnou scénu a jeden metr velké loutky v pohádce „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ od 14.00 klasický příběh, který vás už nemůže ničím překvapit? Ale může, věřte, že může ...

Součástí Proseckého jara 2016 bude možnost si prohlédnout kopii svatováclavské koruny. Originál nechal vyrobit císař římský a král český Karel IV.. Kopie je přesně 1:1 a svou hmotností je velmi podobná originálu, rozdíl je jen několik málo gramů. Existují pouze čtyři kopie. Právě na Proseckém jaru bude možnost prohlédnout si jednu z nich.

Koncert středověká hudby skupiny ARCUS v 18 hodin ukončí celé odpoledne věnované době v níž žil Karel IV., od jehož narození uplyne právě v květnu 700 let.

Zapojí se i volnočasové organizace DDM Praha 9, Spolek SAM a spol. nebo Ráj poníků.

Pestrá nabídky na vás čeká i ve stánku partnera akce firmy Porsche Praha-Prosek.

Poděkování za spolupráci patří i redakci časopisu ČASOSTROJ.