Jste zde

Pozvánka na koncert

Ve čtvrtek 16.května přivítáme v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici houslového virtuóza Alexandera Shonerta v programu TANČÍCÍ HOUSLE. Za klavírního doprovodu  Natálie Shonert uslyšíte tance hudebních velikánů,ale i lidové národní tance. Zastoupení národů je nesmírně pestré; kromě španělských, německých, českých, polských, ruských, ukrajinských, rumunských, arménských nebo arabských se setkáme i s tanci židovskými a cikánskými.

Houslový virtuóz Alexander Shonert je nositelem prestižních mezinárodních ocenění

- Evropské ceny Gustava Mahlera, světové ceny Antonína Dvořáka a laureátem světové soutěže v Berlíně v interpretaci židovské hudby. Jeho profesionalita, mimořádný talent a hluboká emocionalita spolu s originální technikou hry na housle a výjimečnou schopností improvizace si získaly uznání kritiků a posluchačů. Koncertuje zejména v Evropě a USA, žije a působí v Praze.

Natalia Shonert - klavírní virtuózka působila 25 let v Rusku na konzervatoři jako profesorka hry na klavír. Do České republiky přišla v roce 1999 a následovala tak svého syna Alexandera Společně odehráli řadu koncertů a natočili několik CD. Natalia Shonert působí trvale jako korepetitorka českých a zahraničních sólových i operních zpěváků. Za uměleckou činnost jí Masarykova akademie umění udělila v roce 2002 Cenu Rudolfa II.
 

Koncert se koná v obřadní síni vysočanské radnice Sokolovská 14, Praha 9, ve čtvrtek 16. května 2019 od 19:00, 2. patro historické budovy, bezbariérový, volný vstup.

 

Připravujeme :
6. 6.   “ Magický klarinet a klavír“  Eliška Brožková Pospíšilová - klarinet, Daniel Wiesner - klavír Program :  Malcolm Arnold, Johannes Brahms, Francis Poulenc, Carl Maria von Weber