Jste zde

Poslední Hovory o historii !!!

Srdečně zveme přátele novodobé historie na poslední " Hovory o historii ", tentokrát na téma Václav Havel. Setkáme se 30. ledna 2019 v 18:20 s panem Žantovským / český překladatel z angličtiny, tlumočník, psycholog, publicista, spisovatel, textař, politik a diplomat, od října 2009 do srpna 2015 velvyslanec ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Od září 2015 je ředitelem Knihovny Václava Havla.

Sejdeme se 30. ledna v 18,20hod. v multimediálním centru Gymnázia Thomase Manna v  Praze 8.

Těšíme se na vás, a to naposledy... protože je na čase jít dál....

Michaela Šédová a Jitka Neradová

Více zde: http://hovoryohistorii.webnode.cz/novinky/

 

Historie věčně živá aneb přátelské povídání o věcech minulých i současných. Nechceme se životem jen bezhlavě řítit, chceme se zastavit, pobavit se, něco dozvědět, prostě „pobejt“. Pojďme se tedy lehce intelektuálně osvěžit. A protože i v historii se stále objevují nové skutečnosti, dopřejme si společně nových poznatků, vzájemně si rozšíříme obzory a zkusíme hledat dosud neobjevenou odpověď na otázku, co je historie a co je pravda v historii.

Jsme tu, abychom vylepšily pověst...

Komu?
Historii, která získala nezasloužené přízvisko školní nudy. Prý je to jen o letopočtech a k ničemu. Tak praví současná média. My si ale myslíme něco jiného.
Kdo jsme? 
Jitka Neradová a Michaela Šédová Nastuneaková
Proč?
Dějiny jsou pro nás úžasným dobrodružstvím, které potvrzuje naše krédo, že všechno je jinak. Navíc ctíme Santayanovu myšlenku, že kdo nezná svoji minulost, je odsouzen ji opakovat, proto se snažíme poznat co nejvíce. Jako kvalitní doprovod na cestu proti proudu času si zveme odborníky na slovo vzaté: historiky, pedagogy, filozofy, teology či archiváře, prostě ty, kteří mají co říct. A chtějí se o svoje poznání rozdělit formou diskuse či debaty, které bývají přínosem pro obě strany.Historie díky jejich vědomostem a prezentaci ožívá a přináší nejen nové poznatky, ale i poučení pro současnost. A vůbec to není žádná nuda. Přijďte se přesvědčit sami.
Kam?
Gymnázium Thomase Manna, Střížkovská 27/32, Praha 8.
Více zde: http://hovoryohistorii.webnode.cz/