Jste zde

2 dny s ateliérem Performance Jiřího Kovandy

Pragovka Gallery a performance.fud Vás srdečně zvou , abyste s námi strávili závěrečné dva dny výstavy "Avšak když nastala noc, změnil se zármutek v radost" ateliéru Performance na FUD UJEP Jiřího Kovandy na Pragovce. program: 19. 7. 15:00 / Workshop 18:00 / Meet the Artist & Meet the Curator - komentovaná prohlídka 20. 7. 18:00 / Dernisáž Ateliér performance FUD: Avšak když nastala noc, změnil se zármutek v radost 1. Výstava​ ​ ateliéru​ ​ Performance​ ​ Fakulty​ ​ umění​ ​ a​ ​ designu​ ​ v​ ​ Ústí​ ​ n/L.​ původně zamýšlela ​ klást​ ​ důraz​ ​ na​ ​ propojení​ ​ performativních​ ​ postupů​ ​ a​ ​ tvorby „věcných“​ ​ artefaktů. Výstava měla představovat objekty,​ ​ instalace​ ​ i​ ​ fotografie​ ​ (nikoli​ ​ ovšem​ ​ stroze​ ​ dokumentačního charakteru),​ které vzniknou na základě tělesných aktivit v konkrétním prostoru. 2. Výstava nakonec vznikala na půdorysu dětské stolní hry "Z pohádky do pohádky". Ta však byla především pomůckou a vodítkem při instalaci a rozmístění jednotlivých prací, nikoli společně sdíleným tématem. I když několik prací je vytvořeno speciálně pro tuto příležitost na základě hry a dalších několik prací vzniklo na místě ve vztahu k tomuto prostoru, nechtěli jsme se nechat vést zvnějšku nastavenými pravidly. Každý mohl přispět tím, co ho osobně právě v tuto chvíli zajímá, co mu v tuto chvíli přijde nejvhodnější bez ohledu na volbu ostatních. Takže výstava je vlastně přehlídkou jednotlivých, na sobě nezávislých prací, jen minimálně kurátorsky korigovanou, která představuje činnost studentek a studentů tohoto ateliéru v celé její šíři. Kurátoři: Jiří Kovanda, Ivana Zochová Vystavující umělci: Karíma Al-Mukhtarová, Maxmilian Berdych, Bára Čápová, Otýlie Diatková, Berta Holoubková, Anna Elizabeth Chládková, Stanislava Karbusicka, Jiří Kovanda, Gabriela Kronďáková, Krůtí směs R.I.P., Aneta Kučeříková, Josef Málek, Eva Myroniuková, Markéta Nešporová, Karolína Pajerová, Jiří Pitrmuc, Kristýna Pozlerová, Robin Seidl, Marie Scheerbaumová, Veronika​ ​ Schmidtová, Josef​ ​ Schorm, Tereza Šimková, Nela Ungerová, Lucía​ ​ Vasiĺová, Klára Vlachová, Adéla Waldhauserová, Anna Zemanová, Ivana​ ​ Zochová, Kristýna Žižková.

Více informací na: https://www.facebook.com/events/207017566668912/?notif_t=event_calendar_...¬if_id=1531814203959315

 

2 dny s ateliérem Performance Jiřího Kovandy

doprovodný program k výstavě Avšak když nastala noc, změnil se zármutek v radost

 

PRAGOVKA GALLERY REAR

19. – 20. 7. 2018

 

Pragovka Gallery a performance.fud Vás srdečně zvou, abyste s námi strávili závěrečné dva dny výstavy "Avšak když nastala noc, změnil se zármutek v radost" ateliéru Performance na FUD UJEP Jiřího Kovandy na Pragovce.

 

program:

19. 7.

15:00 / Workshop

18:00 / Meet the Artist & Meet the Curator - komentovaná prohlídka

 

20. 7.

18:00 / Dernisáž

 

Ateliér performance FUD:

Avšak když nastala noc, změnil se zármutek v radost

 

1. Výstava​ ​ ateliéru​ ​ Performance​ ​ Fakulty​ ​ umění​ ​ a​ ​ designu​ ​ v​ ​ Ústí​ ​ n/L.​ původně zamýšlela ​ klást​ ​ důraz​ ​ na​ ​ propojení​ ​ performativních​ ​ postupů​ ​ a​ ​ tvorby „věcných“​ ​ artefaktů. Výstava měla představovat objekty,​ ​ instalace​ ​ i​ ​ fotografie​ ​ (nikoli​ ​ ovšem​ ​ stroze​ ​ dokumentačního charakteru),​ které vzniknou na základě tělesných aktivit v konkrétním prostoru.

2. Výstava nakonec vznikala na půdorysu dětské stolní hry "Z pohádky do pohádky". Ta však byla především pomůckou a vodítkem při instalaci a rozmístění jednotlivých prací, nikoli společně sdíleným tématem. I když několik prací je vytvořeno speciálně pro tuto příležitost na základě hry a dalších několik prací vzniklo na místě ve vztahu k tomuto prostoru, nechtěli jsme se nechat vést zvnějšku nastavenými pravidly. Každý mohl přispět tím, co ho osobně právě v tuto chvíli zajímá, co mu v tuto chvíli přijde nejvhodnější bez ohledu na volbu ostatních. Takže výstava je vlastně přehlídkou jednotlivých, na sobě nezávislých prací, jen minimálně kurátorsky korigovanou, která představuje činnost studentek a studentů tohoto ateliéru v celé její šíři.

Kurátoři: Jiří Kovanda, Ivana Zochová

 

Vystavující umělci: Karíma Al-Mukhtarová, Maxmilian Berdych, Bára Čápová, Otýlie Diatková, Berta Holoubková, Anna Elizabeth Chládková, Stanislava Karbusicka, Jiří Kovanda, Gabriela Kronďáková, Krůtí směs R.I.P., Aneta Kučeříková, Josef Málek, Eva Myroniuková, Markéta Nešporová, Karolína Pajerová, Jiří Pitrmuc, Kristýna Pozlerová, Robin Seidl, Marie Scheerbaumová, Veronika​ ​ Schmidtová, Josef​ ​ Schorm, Tereza Šimková, Nela Ungerová, Lucía​ ​ Vasiĺová, Klára Vlachová, Adéla Waldhauserová, Anna Zemanová, Ivana​ ​ Zochová, Kristýna Žižková.

 

Související dokumenty