Nejen Silvestr a Nový rok bez petard!

Od prosince platí nová vyhláška k používání volně prodejných pyrotechnických výrobků. Zákaz platí i pro Silvestr a Nový rok!
Vyhláška k zákazu používání pyrotechnických výrobků platí na většině míst v centru Prahy a například na náplavkách, v parcích nebo v blízkosti nemocnic a sociálních zařízení (včetně Prahy 9). Cílem vyhlášky je především zvýšit bezpečnost obyvatel a omezit hluk, který má každoročně za následek smrt či zranění mnoha živočichů v hlavním městě. Od oslav nového ruku upustilo i hlavní město, které žádnou oficiální událost nepořádá.

Chceme moc poprosit, abyste tuto vyhlášku respektovali i na Devítce a zároveň chceme apelovat na zdravý rozum, aby nikdo neodpaloval nic z balkonů v domnění, že ho nikdo neuvidí. Je to nejen zakázané, ale i bezohledné vůči sousedům a velmi nebezpečné. DĚKUJEME

Na dodržování vyhlášky bude dohlížet Městská policie Praha i Policie ČR. Porušení vyhlášky podléhá správnímu trestu - ve správním řízení je možné uložit fyzické, právnické nebo podnikající fyzické osobě pokutu do 100 000 Kč. Na místě mohou policisté a strážníci uložit pokutu do výše 10 000 Kč.

letak