Letní kino na Pragovce - FAMU v kině 01

Pragovka otevírá již třetí ročník letního kina, přinášející letos kombinaci filmů FAMU, filmů věnovaných umění, umělcům a o umělcích a v neposlední řadě komediím. Letní kino se bude konat každý čtvrtek po setmění. Mezi filmy z produkce FAMU budou k vidění i snímky, které uspěly na řadě prestižních filmových festivalů a které nebývají jinak tak často k vidění–FAMU v kině 01. Součástí každé projekce je krátký úvod k filmu a nebo představení jeho tvůrců.
PROGRAM::
• 6.8. FAMU ART Jan Švankmajer - režie Vojtěch Novák, Petr Michal, 5:28, Drobné šity - detaily - režie Vojtěch Petřina, 15:19 -dokument o Skálovi, Dirigent - režie René Kment, 13:38 - dokument o japonském dirigentovi Chuhei Iwasaki, 35 milimetrový Miroslav Janek - režie Yvona Teysslerová, 4:03 - portrét významného českého kameramana, DODEK - režie Nora štrbová, 4:05 - český graffiti výtvarník DODEK, Kalado - režie Tereza Tara, 29:45 - japonský performer, tanečník a umělec Předfilm: Mystreetfilms: Mi Abuela (režie: Karolína Šrámková)
• 13.8. Umění antropocénu ČR, 2019, autoři: David Přílučík, Anna Remešová
• 20.8. FAMU Drama
• 27.8.- FAMU v kině 01 Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha a Státním fondem kultury.

Více informací na: http://www.pragovka.com/cs/calendar/letni-kino-na-pragovce-2020

Související dokumenty