Antigenní testy do škol jsou nespolehlivé. Praha 9 chce jít vlastní cestou testování.

Městská část Prahy 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je tzv. poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří. Nikoliv s překupníky čínských testů. Byla tak zajištěna odbornost vyhodnocování.

“Je pro nás naprosto nepřijatelné, aby nám byly direktivně dodány nevyzkoušené testy, které mají nízkou senzitivitu a nedokážou maximálně chránit zdraví našich dětí. Máme dost pokusů a omylů, které odnášejí lidé na zdraví. Jsme připraveni si testování dělat jako městská část sami s tím, že budeme požadovat příspěvek, s kterým vláda počítá a který hradí zdravotní pojišťovny. Od začátku spolupracujeme s odborníky, kteří uvádějí, že pouze tato vybraná metoda má smysl”, řekl nový starosta městské části Praha 9 a předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

Více v TISKOVÉ ZPRÁVĚ