Letní tábor

Letní tábor s klubem Harfica aneb Bezpečné prázdniny pro Vaše děti

Letos již dvanáctým rokem pořádá Městská část Praha 9 a jí zřizovaný Klub Harfica pro své děti z Prahy 9 letní tábor. Letošní rok se opět vrátíme na osvědčené a oblíbené místo, turistickou základnu Buben v obci Plešnice. Turistická základna patří Domu dětí a mládeže Stod a je ideálním místem pro rekreaci dětských skupin.

Základna se nachází přímo pod zříceninou hradu Buben nedaleko Hracholuské přehrady.  Samotná budova je útulná, má verandu, 2 hřiště, trampolínu, obklopena je zelení a řekou.  V budově se také nachází malý kiosek, kde se dá v určené době koupit drobné občerstvení.

Velké plus je, že tato základna je na rozdíl od jiných míst pobytu menší, a slouží tedy pouze naší skupině. Máme zde soukromí, pohodlí a vedoucí mají dostatek prostoru se plně věnovat dětem ze svého týmu, bez ohledu na další, cizí skupiny.

Obědy se dovážejí z nedaleké restaurace a snídaně, svačinky a večeře připravují vedoucí za spolupráce dětí. Děti jsou tak součástí nejen zábavy, ale také běžných povinností.

Dohled a program je zajištěn 7 dospělými včetně zdravotnice.

V rámci tábora podnikneme také celodenní výlet, zřejmě do blízké Plzně, kde máme několik variant míst k navštívení (Techmania, aquapark, ZOO...).

Termín letošního tábora je 31. 7. – 7. 8. 2017 a za tábor se vybírá poplatek 600 Kč. Tento poplatek bude použit na náklady spojené s celodenním výletem, případně na odměny pro děti. Protože je částka, kterou rodiče přispívají nízká, je tábor určen především pro děti z rodin s nižším socioekonomickým statusem. Z prostředků, které jsme dostali od Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 9 je zajištěno stravování 5x denně, pitný režim, ubytování, doprava a sportovní i výtvarné vybavení. A protože je počet dětí, které na tábor mohou jet omezený (21 dětí), neváhejte a přihlaste Vaše dítě s předstihem. Přihlášky se budou rozdávat od května do června na sociálním odboru Městské části Praha 9 nebo přímo v Klubu Harfica na adrese Harrachovská 422, Praha 9.

Více informací získáte u vedoucí klubu Harfica, Petry Slováčková, na telefonu 723 520 415 nebo osobně (úterý-pátek, 15:00-18:00 hodi) v klubu Harfica.