Jste zde

ZUZANA ČÍŽKOVÁ - KOUSEK CESTY

Galerie 9 pořádá od 30. října do 16. listopadu 2017 výstavu Zuzany Čížkové "Kousek cesty".Před sedmi lety na podzim osadila výtvarnice Zuzana Čížková ve spolupráci a architektem Lubošem Jírou v Praze 9 u kostela sv. Václava tři ručně sekané kamenné Madony - Madonino tajemství.

Koncem října zahájí tato autorka v Galerii 9 svou samostatnou výstavu nazvanou ,,Kousek cesty“, na které představuje i jiné výtvarné disciplíny (kresbu klasickou i digitální, malbu, fotografie, objekty a sochy), po vzoru svého kreativního a výtvarně všestranně zaměřeného profesora Kurta Gebauera, u kterého studovala na VŠUP v Praze. Zároveň nechává diváky nahlédnout do průběhu práce na proseckých kamenných madonách.

Stále ještě mladá výtvarnice svá díla vystavovala na mnoha prestižních místech v ČR i zahraničí, například v Presidentské galerii v Bruselu, v pražském Karolínu, v Grand Palace v Paříži, v Královské zahradě Pražského hradu. Získala několik výtvarných ocenění a její sochařské realizace můžeme vidět i v Praze 5, v Brandýse nad Labem, v Poděbradech a jiných městech v Česku. Menšími díly, zejména obrazy s komorními plastikami, je zastoupena v soukromých i státních sbírkách v ČR i zahraničí. Během posledních let ji nepříznivé okolnosti zavedly od těžkopádného kamene ke křehkým a létajícím motivům a k otázkám o životním stylu, spojeným s proměnou duchovního života a víry v technický pokrok.

Bližší informace a fotogalerii najdete na jejím webu www.cizkovazuz.com

 

Ani spoluobčanům nejsou madony lhostejné, fotografie vypovídají o kreativitě kolemjdoucích.