Jste zde

Výstava : SRDCE v DLANÍCH

SRDCE V DLANÍCH mají a nabízejí klienti Domova PETRA v Mačkově. Předvánoční prodejní výstavu jejich okouzlujících prací nezapomeňte navštívit v Galerii 9 od 22. listopadu do 13. prosince 2017.

Domov PETRA Mačkov (dále jen DPM) se nachází v krásném koutě jižních Čech, v bývalém okrese Strakonice, blízko města Blatné. Byl uveden do provozu v roce 1999. Od roku 2003 je zřizován Jihočeským krajem v Českých Budějovicích.

Na základě splnění podmínek pro registraci nabízí uživatelům sociálních služeb tyto typy pobytových sociálních služeb: chráněné bydlení v Mačkově a v Blatné pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením od 18 let věku, domov pro osoby od 3 let věku, mládež a dospělé s mentálním, případně kombinovaným postižením. Sociálně terapeutické dílny pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením od 15 let věku a seniory jsou ambulantní službou, určenou nejen klientům DPM, ale i cílovým skupinám z řad veřejnosti. Kapacita sociálně terapeutických dílen je 30 klientů. Celková kapacita Domova je 127 lůžek a je zcela naplněna. V rámci své hlavní činnosti zajišťuje DPM pro uživatele služeb podporu a péči ošetřovatelskou, zdravotní a lékařskou, rehabilitační, sociální, terapeutickou, výchovnou a vzdělávací, volnočasové aktivity a pracovní zapojení klientů.

Domov PETRA skvěle reprezentuje soubor Mačkovské kočky v oblasti taneční, pěvecké a sportovní. Velký zájem veřejnosti budí také výrobky z keramiky, tkané koberce, obrazy, loutky a dekorace z přírodnin, malba na hedvábí, vyšívané ubrusy, polštáře a další.

 

V rámci doplňkové činnosti nabízí Domov veřejnosti tyto služby: ubytování a stravování, využití komplexu rehabilitačních bazénů, masérské a rehabilitační služby, jízdu na koních, praní a mandlování prádla a prodej výrobků a výpěstků.

 

Podrobné a aktuální informace o dění v Domově je možno najít na webových stránkách DPM www.domovpetra.cz

Pokud se rozhodnete některé z vystavených prací zakoupit, můžete si je rezervovat a pak vyzvednout před skončením výstavy.