Jste zde

Předvánoční čas s Pražskými Tamburaši !

Zveme na koncertní vystoupení souboru Pražských Tamburašů, kteří hrají klasickou i lidovou hudbu na balkánské nástroje. Koncert se koná v pondělí 11. 12. od 16:30 hodin v římskokatolickém kostele Svatyně Krista Krále v Kolbenově ulici.

Pražští tamburaši hrají většinou repertoár složený ze zpívaných písní, valčíků, polek, koncertních skladeb, tamburašská interpretace v tomto nemá omezení, dá se zahrát leccos od klasiky až po moderní písně.

Budete-li mít zájem si naši hudbu poslechnout a zrovna nebude v blízké době žádný koncert, můžete zavolat na tel. 722 718 899 a přijít za námi na zkoušku  do Londýnské ulice. Také vítáme všechny zájemce, kteří by chtěli s námi zkusit hrát. Nepředpokládáme, že umíte hrát na přímo na nějaký tamburašský nástroj, ani že jej máte, výhodou je umět noty. Vše ostatní se naučíte u nás.

Soubor oslavil v roce 2015 již 106. výročí založení a je nejstarším tamburašským souborem na území České republiky. Pro zajímavost – co se týče dalších souborů na území ČR:

Malý  téměř „rodinný“ soubor obnovil svou činnost nedávno v Poděbradech.

Významný představitel tamburašské hudby u nás je  Tamburašský soubor Brač ze Studénky – ten je o 4 roky mladší, tj. v roce 2015 slaví 102. výročí založení. Účastní se mnohých festivalů a soutěží také v zahraničí, zejména v balkánských zemích, kde má tamburašská hudba kořeny a hlavně velkou oblibu i v současnosti. Na Balkáně se traduje, že nejlepší (ale také nejdražší) kapela na jakoukoli oslavu od narozenin po svatbu je kapela tamburašská:-)