Jste zde

Pozvánka do GALERIE 9

BUKOVANSKÁ S BUKOVANSKOU PŘES KOLENO od 12. 9. do 27. 9. 2018 . Talenty se v rodině dědí. Někdy se násobí, jindy dělí, tu se ostří, ondy otupují. Galerie 9 rodinné výstavy miluje, protože hledání společných kořenů, návazností, bodů styčných i rozcestníků, dialogů, kontrastů a možná i popření v tvorbě partnerů, rodičů, dětí a vnuků je rozhodně docela vzrušujícím dobrodružstvím.

Výstava díla Angely Marie a Anny Marie Bukovanských je pokračováním volného cyklu, věnovaného společným expozicím členů výtvarnických rodin, a tentokrát se jedná o vazbu doposud zcela unikátní: o setkání tvorby babičky a vnučky. Dlužno říci, že obě dámy se tradičnímu pojetí tohoto vztahu výrazně vzdalují, a rozhodně je velmi sporné, která z nich je duchem mladší. Zapomeňte na energetické koktejly a přijďte do Galerie 9: účinek bude třeskutější.

Anna Marie Bukovanská (*1997) se narodila v Benešově u Prahy, rok si užívala francouzštiny na lyceu v Dijonu, odmaturovala na gymnaziu Na Zatlance, nyní studuje na Vysoké škole Cevro institut. V naší galerii již vystavovala společně s dalšími výtvarníky Prahy 9. Nyní společně se svými obrazy při vernisáži představí knížku svých blogů (Relí Dyžon Praha): nejen čtenář s „filmovou“ představivostí zde spolu se svébytnými ilustracemi najde přívětivé odkročení od všedních starostí a neradostí.

Angela Marie Bukovanská (*1944) je  pamětníkem genia loci starých Vysočan - staré školy, doktora Hötze, alejí akátů, Ruského dvora, hospody U Lípy, kina Olympia a Odboj. Ví, čím válčili Prosečáci a Libeňáci, kudy se lezlo přes zeď k Hotovcovým na jablka, kde byla Herinkova bouda ....
Své obrazy vystavovala v Čechách i v Paříži, na Slovensku i v Německu a ve Švýcarsku, ve Vysočanech již potřetí.. V jejím ojedinělém způsobu malířské tvorby zaujme zejména  spontánnost experimentálního přístupu ke struktuře barvy, která je osvobozena od nápodoby skutečnosti i od literárního námětu.
Z ocenění lze jmenovat  Zlatou medaili Masarykovy akademie umění, Cenu Františka Kupky, Cenu European union of arts.