Jste zde

Mistrovství Evropy U17 v badmintonu

Mistrovství Evropy U17 v badmintonu (hráčů do 17 let). Mistrovství se uskuteční ve dnech 21. – 29. listopadu v Praze-Štěrboholích. Do Česka se nejlepší mladší junioři sjedou po 12 letech, v roce 2005 hostilo mistrovství Evropy Brno > Sportovní hala Štěrboholy, U Školy 430, Praha 10.

Devítidenní turnaj je rozdělen na soutěž družstev a soutěž jednotlivců a zúčastnit se jej letos mohou hráči narozeni v roce 2001 a mladší. Týmy se o titul mistra Evropy utkají od 21. do 25. listopadu, soutěž se hraje na 5 utkání (dvouhra chlapců a dívek, čtyřhra chlapců a dívek, mix). Podle počtu přihlášených týmů budou jednotlivé národní reprezentace rozděleny do skupin hraných systémem „každý s každým“, z nichž vítěz, případně tým na druhém místě, postoupí do vyřazovací fáze. Hned po týmové soutěži začíná individuální turnaj.

Díky umístění do 8. místa na posledním šampionátu do 17 let v polském Lubinu v loňském roce (Česko skončilo páté) může Česká republika v individuálním turnaji obsadit maximální počet míst – tři. Širší výběr našich reprezentantů se proto popere o tři místa ve dvouhrách chlapců a dívek, tři místa v deblu chlapců a dívek a tři místa v soutěží smíšených dvojic.

Více informací na: http://mmbadminton.cz/cs/