Jste zde

Hovory o historii 29. 3.

Vážení příznivci historie, dovolujeme si Vás pozvat na další večer s historickou tematikou. Téma březnových Hovorů . . . je Božena Němcová - 29. 3. 2017 od 18:30 hodin.  Více zde: http://hovoryohistorii.webnode.cz/novinky/

Historie věčně živá aneb přátelské povídání o věcech minulých i současných. Nechceme se životem jen bezhlavě řítit, chceme se zastavit, pobavit se, něco dozvědět, prostě „pobejt“. Pojďme se tedy lehce intelektuálně osvěžit. A protože i v historii se stále objevují nové skutečnosti, dopřejme si společně nových poznatků, vzájemně si rozšíříme obzory a zkusíme hledat dosud neobjevenou odpověď na otázku, co je historie a co je pravda v historii.

Jsme tu, abychom vylepšily pověst...

Komu?

Historii, která získala nezasloužené přízvisko školní nudy. Prý je to jen o letopočtech a k ničemu. Tak praví současná média. My si ale myslíme něco jiného.

Kdo jsme? 

Jitka Neradová a Michaela Šédová Nastuneaková

Proč?

Dějiny jsou pro nás úžasným dobrodružstvím, které potvrzuje naše krédo, že všechno je jinak. Navíc ctíme Santayanovu myšlenku, že kdo nezná svoji minulost, je odsouzen ji opakovat, proto se snažíme poznat co nejvíce. Jako kvalitní doprovod na cestu proti proudu času si zveme odborníky na slovo vzaté: historiky, pedagogy, filozofy, teology či archiváře, prostě ty, kteří mají co říct. A chtějí se o svoje poznání rozdělit formou diskuse či debaty, které bývají přínosem pro obě strany.Historie díky jejich vědomostem a prezentaci ožívá a přináší nejen nové poznatky, ale i poučení pro současnost. A vůbec to není žádná nuda. Přijďte se přesvědčit sami.

Kam?

Gymnázium Thomase Manna, Střížkovská 27/32, Praha 8.

Více zde: http://hovoryohistorii.webnode.cz/