E.T. Mimozemšťan- studijní projekce Pragovka Art Summer

Další z pravidelných studijních projekcí pod širým nebem na Pragovce bude 6. 7. - 21:00. Otevřené galerie, posezení ve druhém zálivu Pragovky, bar. Steven Spielberg: E.T. Mimozemšťan Nedaleko předměstí Los Angeles přistála kosmická loď mimozemšťanů. Podivné postavičky se rozešly sbírat vzorky do okolí a jen jedna z nich se dostala až na kraj lesa. Okouzlena světly velkoměsta zapomněla na své poslání. Proto se nedostala včas na palubu a uvízla na naší planetě. Úkryt nalezl mimozemšťan v kůlně nejbližšího domu a tady ho objevil desetiletý Elliot, který ho představil i svým sourozencům. Stali se z nich kamarádi, ale tomu malému, kterému děti začaly říkat E.T., se strašně stýská po domově a chce stůj co stůj s těmi "svými" navázat spojení. Nezdaří se a E.T. se rozstoná. V té době už je jeho úkryt vypátrán a nemocný mimozemšťánek se ocitne v rukou vědců. Z hodiny na hodinu chřadne až přístroje konstatují jeho smrt. Jen Elliotovi dá najevo, že tomu tak není a že se mu podařilo navázat kontakt s domovem. Podaří se dětem svého kamaráda ze vzdálené planety zachránit? Dnes již legendární snímek získal čtyři Oscary: za hudbu, zvuk, střih zvukových efektů a vizuální efekty.

Více informací na: https://www.facebook.com/events/1737312086296711/